Producent oświetlenia przemysłowego i ulicznego. pl-logo-14907811858.jpg

Znak towarowy Ecolight Chroniony przez organy UE

Znak towarowy Ecolight Chroniony przez organy UE

14 stycznia 2020 r. Był świetnym dniem zarówno dla Ecolight, jak i dla wszystkich naszych partnerów na całym świecie. Po długich sporach prawnych z podobnie nazwaną włoską firmą Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) orzekł na korzyść naszej firmy: nasza własność unijnego znaku towarowego Ecolight została potwierdzona, a jego dalsze używanie dozwolone.

 

Historia w pigułce

Nasi długoterminowi partnerzy mogą być zaskoczeni, że kiedykolwiek istniał spór prawny dotyczący własności znaku towarowego. W końcu używamy marki Ecolight od 2011 roku. Po upływie dekady znak ten stał się synonimem w całej Europie dzięki naszym ultra wydajnym, a jednocześnie niedrogim oprawom LED.

Ta historia przybrała nieoczekiwany zwrot w 2017 roku. Kiedy staraliśmy się o znak towarowy Unii Europejskiej w EUIPO, uważaliśmy ten proces za zwykłą formalność. Okazało się jednak, że istniała włoska firma o podobnej nazwie, która nie była zadowolona z naszego wniosku. Ta firma sprzeciwiła się naszemu stanowisku, argumentując, że w rzeczywistości byli prawowitymi właścicielami znaku towarowego.

 

Szczęśliwe zakończenie 

„Chcemy podziękować naszemu prawnikowi, panu Irmantasowi Balsysowi za doskonałą reprezentację prawną w tej sprawie”, Tomas Pukas, CEO Ecolight, wyraził swoją wdzięczność, „Udało nam się udowodnić, że w świecie opraw LED istnieje tylko jeden prawdziwy Ecolight, i to właśnie my. ”

Po skomplikowanym procesie sądowym, który trwał około trzech lat, EUIPO wydało ostateczny i niepodlegający odwołaniu wyrok, który zaakceptował i uzasadnił naszą własność europejskiego znaku towarowego. EUIPO odrzuciło protest włoskiej firmy, argumentując, że pomimo wcześniejszej daty rejestracji w tej samej klasie nicejskiej, nigdy nie produkowali opraw oświetleniowych ani nie prowadzili innej działalności w obszarze działalności objętym przedmiotową klasą nicejską.

„EUIPO przekonało się, że firma produkcyjna Ecolight jest powszechnie uznawana wśród profesjonalistów branży oświetleniowej na całym Starym Kontynencie i że jest to jedyna firma w Europie, która nosi tę nazwę i aktywnie wykorzystuje ją w sektorze oświetleniowym” - powiedział Irmantas Balsys , zwycięski prawnik, wyjaśnił: „Mam nadzieję, że sukces Ecolight zainspiruje inne litewskie firmy do utrzymania swoich pozycji i ochrony swoich marek”.

 

Powrót do pracy 

Według Tomasa Pukasa, prawne zwycięstwo jest szczególnie ważne dla dystrybutorów Ecolight działających na różnych rynkach europejskich: „Ich klienci nauczyli się doceniać Ecolight jako nazwę, która jest synonimem niezawodnych i ekonomicznych lamp LED, dlatego bardzo cieszymy się, że być w stanie zapewnić ich, że ta nazwa jest teraz oficjalnie i bez wątpienia nasza i że wszyscy możemy wrócić do pracy ze spokojnymi umysłami. ”

 

Historia została opisana przez wiodący serwis informacyjny na Litwie Verslo žinios:
https://www.vz.lt/rinkodara/2020/03/02/ecolight-neistiko-coffee-inn-likimas

 

ECOLIGHT Trade Mark EU registration

ECOLIGHT Trade Mark EU registration

Kategorie

Popularne Artykuły

Ostatnie Artykuły

Blog Search

Archiwum Bloga