Producent oświetlenia przemysłowego i ulicznego. pl-logo-14907811858.jpg

Opracowanie inteligentnego systemu do uprawy roślin w pomieszczeniach

Opracowanie inteligentnego systemu do uprawy roślin w pomieszczeniach

UAB Elektros taupymo sprendimai we współpracy z partnerskim Instytutem Ogrodnictwa Litewskiego Centrum Nauk Rolniczych i Leśnych realizuje projekt „Opracowanie Inteligentnego Systemu Uprawy Roślin Wewnętrznych” Nr. 01.2.1-LVPA-K-856-01-0189 w ramach działania „Eksperyment” Programu Operacyjnego Nr. 01.2.1-LVPA-K-856.

Celem tego projektu jest zapewnienie rozwoju firmy poprzez inwestycje w infrastrukturę B + R oraz prowadzenie działań B + R na rzecz rozwoju nowych produktów.

Opracowanie inteligentnego systemu do uprawy roślin w pomieszczeniach ma na celu rozwiązanie problemu polegającego na tym, że użyteczne wyniki badań nad wpływem światła na wzrost roślin są analizowane tylko przez małą, lepiej wykształconą grupę i nie są szerzej wykorzystywane, ponieważ nie są przyjazne dla użytkownika. łatwe do zrozumienia platformy do optymalnego zwiększania maksymalnych plonów we wszystkich warunkach klimatycznych.

Planuje się rozwiązać ten problem poprzez stworzenie rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji, które analizując obecne i prognozujące przyszłe warunki mikroklimatu w badaniach wewnętrznych, stworzyłoby maksymalne plony dla poszczególnych upraw, aby osiągnąć „receptury” i przekazać zalecenia użytkownikom lub automatycznie zarządzać swoimi obiektami w taki sposób, warunki są niezbędne do osiągnięcia maksymalnego plonu tej uprawy.

W trakcie realizacji projektu będą prowadzone inwestycje w infrastrukturę badawczo-rozwojową, a także prowadzone będą badania mające na celu rozwiązanie niepewności naukowych i prace rozwojowe polegające na stworzeniu prototypu inteligentnego systemu do uprawy roślin w pomieszczeniach HORTIMAS i wykonaniu partii testowej produktu. Stworzenie tego rozwiązania pozwoli na zwiększenie efektywności uprawy roślin w szklarniach i innych zamkniętych pomieszczeniach.

Dzięki realizacji projektu rozbudowana zostanie infrastruktura badawczo-rozwojowa oraz znacząco wzrosną inwestycje w badania i rozwój eksperymentalny. Ponadto zwiększy się zakres współpracy biznesu i organizacji badawczych w kraju. Przyczyni się również bezpośrednio do tworzenia nowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych naukowców.

Całkowity budżet projektu wynosi 552 326,34 euro.

Na realizację projektu przeznaczono 339 813,20 euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szacowany czas trwania projektu to 35 miesięcy.

1 Comments

  • Avatar
    Davie Locksmith
    Sep 13, 2021

    Very interesting subject, thanks for posting. More Info At: Davie Locksmith

Kategorie

Popularne Artykuły

Ostatnie Artykuły

Blog Search

Archiwum Bloga