Producent oświetlenia przemysłowego i ulicznego. pl-logo-14907811858.jpg

MARAMA SOL, pierwszy samouczący się autonomiczny system oświetlenia zewnętrznego LED firmy ECOLIGHT zasilany panelami słonecznymi

MARAMA SOL, pierwszy samouczący się autonomiczny system oświetlenia zewnętrznego LED firmy ECOLIGHT zasilany panelami słonecznymi

Po wprowadzeniu pierwszych słonecznych lamp ulicznych LED w 2017 r. ECOLIGHT pracuje dziś nad pierwszym inteligentnym rozwiązaniem solarnym opartym na technologii IoT (Internet of Things). Poznaj MARAMA SOL, pierwszy samouczący się autonomiczny system oświetlenia zewnętrznego LED firmy ECOLIGHT zasilany panelami słonecznymi. Ostateczna wersja MARAMA SOL v.1 ma trafić na rynek w tym roku, a MARAMA SOL v.2 (z cylindrycznymi panelami słonecznymi i modyfikowalnością typu LEGO) w 2022 roku. Oba produkty zostaną zaprezentowane na targach LIGHT ME 2021 (Dubaj ) i LIGHT + BUILDING 2022 (Frankfurt nad Menem).
 

MARAMA SOL v.1

 

Popyt na inteligentne rozwiązania solarne szybko rośnie na całym świecie. W odległych obszarach poza siecią, takich jak pustynie i dżungle, takie systemy stanowią jedyne realne rozwiązanie dla potrzeb oświetleniowych. W nowoczesnych miastach inteligentne słoneczne oświetlenie uliczne LED są uznawane za technologię przyszłości, która łączy korzyści środowiskowe, ekonomiczne i inteligentne sterowanie. Organy regulacyjne w Europie, Chinach i Ameryce Północnej dążą do przyjęcia innowacyjnych technologii słonecznych i będą to robić pod coraz większą presją. Reagując na rosnące zapotrzebowanie, inżynierowie ECOLIGHT ciężko pracują, aby znaleźć się po właściwej stronie postępu technologicznego.

 

MARAM SOL v.1

 

Internet Rzeczy (IoT)

Głównym wyzwaniem związanym z technologią światła słonecznego jest to, że produkcja energii może być bardzo ograniczona na obszarach geograficznych o ograniczonych godzinach nasłonecznienia. Takie obszary obejmują północne regiony Ameryki Północnej, Europy i Azji. Napędzany technologią IoT, MARAMA SOL posiada innowacyjny system zarządzania energią, który może rozwiązać to wyzwanie. System sterowania składa się z trzech głównych elementów:

- Antena do komunikacji pomiędzy oprawą a serwerem;
- serwer w chmurze z bazą danych i specjalnym oprogramowaniem do analizy danych;
- Interfejs użytkownika (komputer lub smartfon).

Zhaga antenna REGI SOLAR

System jest zaprogramowany do analizy historycznych danych pogodowych i importu prognoz pogody. Analizując przeszłe i przyszłe dane pogodowe i dopasowując te dane do aktualnych współczynników produkcji energii, system programuje najbardziej efektywny system oświetlenia w obecnych warunkach. Zasadniczo MARAMA SOL to samoucząca się maszyna, która zawsze działa, aby zoptymalizować równowagę między produkcją energii a zużyciem energii na oświetlenie. Reżim oświetlenia ulicznych świateł MARAMA SOL LED może być monitorowany i kontrolowany przez użytkowników publicznych lub prywatnych za pośrednictwem platformy internetowej.
 

UI REGI MARAMA SOL

Nasz zespół IT wykonał niesamowicie dobrą robotę, tworząc w pełni inteligentny interfejs użytkownika do sterowania oświetleniem - REGI. Ten bardzo wyjątkowy interfejs jest w stanie gromadzić, analizować i sugerować użytkownikowi, jak należy obsługiwać światła słoneczne, aby maksymalnie efektywnie wykorzystywać światło słoneczne. Jesteśmy absolutnie przekonani, że jeśli sprawimy, że oświetlenie słoneczne będzie działało przez cały rok w kraju takim jak Litwa, będzie doskonale działać w całej Europie.

Dziś mamy 9 instalacji testowych na całej Litwie, a kolejnych 15 ma pojawić się w marcu. W marcu - kwietniu startujemy również na arenie międzynarodowej, ponieważ prototypy MARAMA SOL v.1 zostaną zainstalowane w Gdańsku (Polska), Herrieden (Niemcy), Lublanie (Słowenia) i Puli (Chorwacja). We wszystkich tych miejscach ściśle współpracujemy z naszymi lokalnymi partnerami, bez których pomocy byłoby to prawie niemożliwe. Mówimy nie tylko o fizycznej instalacji, ale także o zestawieniu połączenia NB-IoT we wszystkich tych krajach.

 

REGI UI MARAMA SOL v.1

Doświadczenie, które zdobyliśmy podczas tej surowej litewskiej zimy, kiedy temperatura spadała nawet do -28 stopni, było bardzo cenne, ponieważ wiele się nauczyliśmy. Po pierwszych rozczarowaniach osiągamy niewiarygodnie dobre wyniki. Nawet w najzimniejsze i najkrótsze dni, kiedy niebo było zachmurzone i padał śnieg, utrzymywaliśmy akumulatory w pełni naładowane i kontrolowaliśmy zużycie na odpowiednim poziomie, co pozwoliło nam zachować równowagę między zmianą a rozładowaniem. Mimo to zamierzamy kontynuować rozwój naszego samouczącego się algorytmu, aby maksymalnie wykorzystać to małe słońce, które mamy w naszym kraju zimą.
 

UI REGI MARAMA SOL

MARAMA SOL ma mieć wersje off-grid, hybrydę i on-grid. Wersja off-grid przeznaczona jest do lokalizacji, w których rozmieszczenie tradycyjnych lamp w sieci przewodowej jest niemożliwe lub zbyt drogie. Wersja hybrydowa jest przeznaczona do obszarów, w których energia elektryczna jest dostępna, ale zasilanie jest zawodne lub niestabilne. Wersja on-grid może działać jako elektrownia słoneczna zbierająca i dostarczająca zieloną energię do sieci oraz wykorzystująca tanią energię nocną w nocy. MARAMA SOL to uniwersalne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie wszędzie od dżungli po metropolię.

 

MARAMA SOL versions

Najważniejsze cechy MARAMA SOL:

- Oprawy MARAMA SOL są kompaktowe, łatwe w transporcie, łatwe w montażu i łatwe do przekształcenia lub modernizacji za pomocą systemu modułowych komponentów.
- Ponieważ jest to system autonomiczny, samozarządzający i samouczący się, nie wymaga żadnej konserwacji.
MARAMA SOL działa na zasadzie światła na żądanie, włączając światło w razie potrzeby, zmieniając jego intensywność w razie potrzeby i optymalizując zużycie energii, jeśli to możliwe.
- Aby osiągnąć idealną równowagę między produkcją i zużyciem energii, wykorzystuje złożone algorytmy uwzględniające współczynniki produkcji energii, położenie geograficzne, porę roku, historyczne dane pogodowe i najbardziej aktualne prognozy pogody.
- Użytkownicy mają możliwość interwencji i zmiany planu systemu. Plan oświetlenia można zmienić kilkoma kliknięciami w aplikacji na smartfon.
- Oprawy MARAMA SOL mogą pracować w grupach za pomocą udostępniania danych.
- Panele fotowoltaiczne są montowane pionowo, co optymalizuje zbieranie energii słonecznej i zapobiega gromadzeniu się brudu, śniegu i ptasich odchodów.

 

REGI UI MARAMA SOL v.1

 

ES parama

The project is partly funded by the EU Regional Development Fund.

2 Comments

  • Avatar
    Wang
    Jun 14, 2021

    Dear Sirs, The company now covers 500,000 square meters, has USD$18,000,000 registered capital and 3000 employees. The company has one of the biggest lighting and LED light source manufacturing bases in China. The annual production of lighting products reaches 600 million pieces. Through continuous focus on LED lighting development and marketing, we are equipped with the first-class LED technical team and full series LED patents covering industry design, unity models design, and inventing patents. Devoted to establish product groups of residential lighting, commercial lighting and light source electric appliance, we provide our global customers with integrated lighting system solution. Our products have CCC, CE, RoHS, ErP, UL, INMETRO and other safety and performance certificates. Meanwhile, our factory is ISO9001 qualified. Our products are exported to North America, South America, Europe, Africa, Asia, southeast Asia, more than 100 countries and regions. By insisting our mission, “Creating value for clients, Offering opportunities to staff, Bringing wealth to society”, we expect to achieve wonderful success with all of our partners with our superior products, reputation and services.Best Regards,Mr. Wang/Mrs.ZhaoETR-LIGHTING Rm13-508, Tongling Xincun, Tongling North Rd., Hefei230001, Anhui of China Tel:+86-18005609418(Mr.Wang)/+86-18955153375(Mrs.Zhao) E-mail: wang@etrind.cn;zhao@etrind.cn

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Popularne Artykuły

Ostatnie Artykuły

Blog Search

Archiwum Bloga