Producent oświetlenia przemysłowego i ulicznego. pl-logo-14907811858.jpg

W WILNIE ROZPOCZĘŁY SIĘ TESTY PIERWSZYCH W PEŁNI AUTONOMICZNYCH I SAMOUCZĄCYCH SIĘ OPRAW OŚWIETLENIOWYCH „MARAMA SOL”

W WILNIE ROZPOCZĘŁY SIĘ TESTY PIERWSZYCH W PEŁNI AUTONOMICZNYCH I SAMOUCZĄCYCH SIĘ OPRAW OŚWIETLENIOWYCH „MARAMA SOL”

Justina Pukaitė
Justina Pukaitė

Dwie w pełni automatyczne, samouczące się oprawy oświetleniowe „MARAMA SOL” zostały zainstalowane i rozpoczęto testy w dzielnicach Pašilaičiai i Antakalnis w Wilnie. Naszym celem przy tworzeniu tego typu oprawy zasilanej energią słoneczną było zaprojektowanie jej tak, aby sprawnie działała w każdych warunkach geograficznych. Ten pilotażowy projekt firmy „Vilniaus Apšvietimas” pozwoli nam ocenić możliwości zastosowania tego typu opraw na Litwie, gdzie nasłonecznienie w okresie zimowym nie jest duże.

Jedno ze świateł jest testowane w dzielnicy Pašilaičiai, przy ulicy Baltrušaičio, na zielonej przestrzeni między budynkami mieszkalnymi, a drugie - w dzielnicy Antakalnis przy ulicy Bistryčios, na placu zabaw dla dzieci otoczonym drzewami. Te dwa różne środowiska zostały wybrane specjalnie w celu oceny wydajności opraw oświetleniowych w różnych warunkach przez cały rok.

Zapotrzebowanie na takie oprawy szybko rośnie - łączą one zalety ekologiczne, ekonomiczne i inteligentne zarządzanie. Samodzielne oprawy zasilane energią słoneczną byłyby szczególnie przydatne w miejscach oddalonych od gniazdka elektrycznego.

„MARAMA SOL” posiada innowacyjny system zarządzania energią oparty na technologii IoT (Internet of Things). Ten system zarządzania składa się z kilku elementów, a jednym z nich jest specjalne oprogramowanie przeznaczone do analizy historycznych danych pogodowych i porównania ich z prognozami pogody. Analizując te dane pogodowe i dopasowując je do stanu naładowania baterii oprawy i danych o zużyciu energii, system sam określa najbardziej efektywny tryb oświetlenia. W ten sposób to samouczące się urządzenie zapewnia równowagę między produkowaną i zużywaną energią.

Najważniejsze cechy MARAMA SOL:

- Oprawy MARAMA SOL są kompaktowe, łatwe w transporcie, montażu, przekształcaniu lub modernizacji za pomocą systemu modułowych komponentów.
- Ponieważ jest to system autonomiczny, samozarządzający i samouczący się, wymaga niewielkiej lub żadnej konserwacji.
- MARAMA SOL optymalizuje zużycie energii poprzez włączanie i wyłączanie światła oraz w razie potrzeby zmianę natężenia światła.
- Użytkownicy mają możliwość interwencji i zmiany planu systemu. Plan oświetlenia można zmienić kilkoma kliknięciami w aplikacji na smartfon.
- Oprawy MARAMA SOL mogą pracować w grupach za pomocą udostępniania danych.
- Panele fotowoltaiczne montowane są pionowo, co optymalizuje zbieranie energii słonecznej i zapobiega gromadzeniu się brudu.

Wydajność i postęp inteligentnych opraw zainstalowanych w Wilnie będą monitorowane przez cały rok.

Ostateczna wersja MARAMA SOL v.1 ma trafić na rynek w tym roku, a MARAMA SOL v.2 (z cylindrycznymi panelami słonecznymi i modyfikowalnością typu LEGO) w 2022 roku. Oba produkty zostaną zaprezentowane na targach LIGHT ME 2021 (Dubaj ) i LIGHT + BUILDING 2022 (Frankfurt nad Menem).

Na zdjęciach MARAMA SOL v.1 (model MS-2M / 4000/360 / LTO) w dzień iw nocy pracujący na mocy 25W. Wysokość 6,5 metra. Czas autonomii (bez ładowania) na pełnej mocy - 15 godzin, z inteligentnym ściemnianiem - 5 nocy.

 Baltrušaičio g. / Zalcburgo al., Vilnius

Bistryčios g. 12, Vilnius

Bistryčios g. 12

Bistryčios str. 12, Vilnius

 

Baltrušaičio / Zalcburgo al., Vilnius

Baltrušaičio / Zalcburgo al., Vilnius

Baltrušaičio str. / Zalcburgo al., Vilnius

2 Comments

 • Avatar
  Siulau Darba
  Jun 16, 2021

  Labai įdomu, ačiū už pasidalinimą!

 • Avatar
  mtom
  Jul 19, 2021

  I found your weblog site on google and verify a number of of your early posts. Proceed to maintain up the very good operate. I simply extra up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking ahead to reading extra from you in a while!… Jackson

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Popularne Artykuły

Ostatnie Artykuły

Blog Search

Archiwum Bloga